Pieces | 1x07 | The Hospital

10. ledna 2015 v 15:05 | Berry |  Pieces

Zázraky se dějí a nějak se mi podařilo nafotit díl Pieces. Dvě fotky jsem už nafocený měla, takže jsou úplně jiný, než ty nový, ale díl je na světě a to je hlavní. Pokusím se fotit dál, ale nic neslibuju. Užijte díl a komentář potěší. :))

V předchozím díle..


Na dvorku za školou, na každodenní cigaretě Emily zazvonil telefon.
"Haló?" zvedla to Emily.
"Tady paní Ovenová, Hanny máma.." ozval se ubrečený hlas.

Hannah ležela v nemocnici v kómatu na jednotce intenzivní péče. Zdála se býti stabilizovaná, ale zatím k ní nepustili ani vlastní matku. Pokoj působil chladně, sterilizovaně.. Z přístrojů se ozývaly odporné pípavé zvuky. Do Hanniny ruky kapala průzráčná tekutina a do druhé zároveň krevní transfuze.


Parta seděla v čekárně a čekala, co se bude dít dál. Bylo to zlé, ale nikdo neměl Hannah rád natolik, aby ho čekání bavilo. Chuck s Maxem vypadali, že to za chvilku vzdají, Claire byla ponořená ve vlastních myšlenkách, Samantha sledovala kluky a vypadalo to, že naprosto sdílí jejich pocity, Emily přešlapovala z místa na místo, Andrew se snažil nedat najevo, jak moc si tohle všechno dává za vinu a Ian byl tichý jako by tam ani nebyl.
"Kde je sakra ten doktor.." zamrmlala Emily a znovu si přešlápla.


Po cca hodině čekání se konečně objevil doktor. Vypadal, že mu je něco po třicítce a že má nějaký asijský původ.
"Ehm.." odkašlal si, aby dal najevo svou přítomnost. "Pacientka se zdá být stabilizovaná, ale pořád v kómatu, zítra se uvidí dál.."
Doktor se rozhlédl po partě. "Myslím, že můžete jít v klidu domů, dnes už se nic nezmění a já vám stejně víc informací dát nemůžu. A za chvíli se bude stmívat, tak opatrně, ať někdo z vás není další."
Po těchto slovech odešel zpět do své kanceláře za paní Ovenovou, které musel dát Xanax, aby se trochu uklidnila.


Stmívat se začalo opravdu rychle a parta se pomalu začala dávat k odchodu. Ian, Samantha, Chuck a Max se zvedli a došli ke dveřím, kde se otočili na Andrewa, Claire a Ems.
"My už půjdem.." řekla Samantha. "Už začíná bejt fakt pozdě a matka by mohla zas dostat nějakej svůj záchvat mateřství a těžko by mi věřila, že mám tak dobrý srdce, abych skoro přenocovala ve špitále, kvůli holce, kterou nijak nemusim. Jdeš taky, Claire?"
"Ne, ne, já ještě zůstanu, klidně jděte." odpověděla Claire.
"Tak zítra pá," mávla na Clair a poslala jí vzdušnou pusu.
Ian odešel ze dveří beze slova, Chuck mávnul rukou na ty tři a Max prohodil jen rychle čau.
Vypadalo to, že rychleji vypadnout už ani nemohli.


Asi půl hodiny na to se k odchodu zvedla i Emily, která si sedla asi tak maximálně na 5 minut.
"No, já už taky půjdu.." potlačila zívnutí. "Jdete taky? Jsem utahaná jako kotě a doktor sám říkal, že už to nemá cenu.."
Andrew jen zavrtěl hlavou a dál koukal kamsi před sebe.
Claire se na něj podívala, a pak svůj pohled stočila k Emily. "Zůstanu s ním.." řekla potichu. "Zítra se uvidíme."
"Fajn, tak ahoj." mávla Ems a taky zmizela ze dveří.


Když osaměli, Andrew jako by najednou ožil. Vymrštil se z křesla a vykročil směrem ke dveřím.
"Všechno je to moje vina!" prskl.
Claire vyskočila za ním a chytila ho za nadloktí. "Hej!"
Andrew se zastavil. "Je to pravda.. Kdybych na ní furt nenalíhal, nebyla by tak naštvaná, dávala by pozor..a-a.." zakoktal se.
"Tak poslouchej!" řekla důrazně Claire.


Škubla mu rukou a otočila si ho k sobě. Položila mu ruce na obě tváře a podívala se mu do očí.
"A teď mě poslouchej." prohlásila. "Takovýhle věci vůbec neříkej. Nikdy. Není to tvoje vina. Není to ničí vina, až na toho řidiče, co dostal řidičák snad někde v Bankoku...Podívej se na mě." Donutila ho, aby se jí podíval do očí. "Není to tvoje vina. A už nikdy nechci slyšet, že něco takovýho říkáš, jasný?"
"Odkdy jsi na mě hodná?" podíval se jí do očí.
"Sama nevím, ale jsme kámoši.. Ale o to tu teď vůbec nejde. Nehody se stávaj a ty si to nesmíš klást za vinu." Claire se přistihla, že sklouzává pohledem na jeho rty. Chtěla snad...? Ne, to je blbost.


Chvíli tam takhle jen mlčky stáli a Claire se znovu přistihla, jak doslova zírá, na jeho rty. Rychle proto spustila ruce z jeho tváře a o krok ustoupila. Radši si propletla prsty do sebe. Už ani dotyk. Tohle je jen stresová situace, to je všechno, co mezi nimi proudilo, nic víc, opakovala si v hlavě.
Andrew se zhluboka nadechl, narovnal si kravatu a podíval se z okna.
"Už je fakt docela tma, měli bychom jít.." řekl.
Claire taky koukla z okna a pokývala. "Jo.. jdeme."
Vyrazili ven a Claire si mezitím pečlivě hlídala svůj odstup. Nevěděla, co cokoliv z toho, co se právě stalo, mělo znamenat. A taky nevěděla, jaký z toho má pocit. Plán byl teď jasný, vyhýbat se Andrewovi, než se na tenhle okamžik zapomene. Jednoduché, prosté, genialní..Líbil se díl?
Myslíte, že se z toho Hanna vyhrabe bez následků?
Myslíte, že mezi Claire a Andrewem něco bude?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 LINA LINA | Web | 12. ledna 2015 v 15:14 | Reagovat

Myslíte, že se z toho Hanna vyhrabe bez následků?// možno z toho bude mať nejaké následky. Stratí pamäť? Oslepne? Alebo ochrnie? Som zvedavá:)
Myslíte, že mezi Claire a Andrewem něco bude?// Dúfam že áno, snáď to nebude len stresová situácia:D

Teším sa na pokračovanie:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama