Pieces | 1x08 | Friendship

14. ledna 2015 v 2:09 | Berry |  Pieces

Trochu později, než jsem slíbila, ale přece. Díl je trochu delší, než obvykle. Užijte.*


Poznámka: Přímá řeč je v ".." a tučně. To, co si postava myslí, je v '..' a kurzívou.


Něco k poslechu:

V předchozím díle...


Chvíli tam takhle jen mlčky stáli a Claire se znovu přistihla, jak doslova zírá, na jeho rty. Rychle proto spustila ruce z jeho tváře a o krok ustoupila. Radši si propletla prsty do sebe. Už ani dotyk. Tohle je jen stresová situace, to je všechno, co mezi nimi proudilo, nic víc, opakovala si v hlavě.
Andrew se zhluboka nadechl, narovnal si kravatu a podíval se z okna.
"Už je fakt docela tma, měli bychom jít.." řekl.
Claire taky koukla z okna a pokývala. "Jo.. jdeme."
Vyrazili ven a Claire si mezitím pečlivě hlídala svůj odstup. Nevěděla, co cokoliv z toho, co se právě stalo, mělo znamenat. A taky nevěděla, jaký z toho má pocit. Plán byl teď jasný, vyhýbat se Andrewovi, než se na tenhle okamžik zapomene. Jednoduché, prosté, genialní..

Hanny stav se nijak neměnil, vše bylo při starém. Na čemž bylo jedno pozitivum, znamenalo to, že se její stav nehorší. Ale ani se nelepšil.


Claire se mezitím ve škole neúspěšně snažila vyhýbat Andrewovi. Tragicky neúspěšně.
O jedné přestávce si ji odchytil u skříněk.
"Claire.. Chtěl jsem se tě zeptat, jestli bys se mnou nešla dnes zase za Hannou."
"Um.. Jo, jasně, proč ne." řekla Claire a hned v tom momentě si začala v hlavě nadávat. 'Vyhýbat se... jasně, jde ti to skvěle, Claire.. Úžasná práce..'
"Super, díky.."
V tu chvíli Claire zachránil zvonek. "Měli bychom jít do třídy." řekla, otočila se na podpatku a spěchala do třídy. Plánovala si celou hodinu v hlavě nadávat za to, že neumí říct ne.


Chuck přestávku využil k tomu, že si šel nerušeně zakouřit a přemýšlet.
Bylo mu divné, že od Claire nemá ještě žádné zprávy ohledně Samanthy. Byly přece nejlepší kamarádky, Samantha by jí nic nezatajila, nebo ano?
A pak ho napadla další varianta.. Claire už to ví, ale zatajuje to jemu. Nečekal ale, že by její loajálnost sahala tak daleko. Claire drbala a ničila ráda. Byla jako hurikán. Nenechala by si ujít příležitost někomu na někoho něco vyklopit. Ani na Samanthu ne.
Rozhodl se tedy, že zkusí Claire co nejdřív konfrontovat a dostat to z ní. Jak se znal a jak znal Claire, bude to jako rozlousknout ořech. Se správným nástrojem jednoduché.


O další přestávce si pro změnu Samantha odchytla Maxe. Dokonce i někoho jako je Samantha začaly tížit výčitky svědomí.
"Maxi, musíme si promluvit.." prohlásila polohlasem.
"Tak mluv." ušklíbl se Max.
"Takhle to dál nejde. Nemůžu dál všem lhát.. Nemůžu dál lhát sama sobě. Musíš mi říct, co děláme a jaký to má smysl."
"To ses do mě zamilovala?" uchechtl se Max, který byl plný humoru za každé situace.
"Bože, to nikdy." oklepala se Sam. "Potkal ses někdy?.. Myslím to vážně, Maxi. Musíme vymyslet jak dál. Nechci ublížit Ianovi."
Max se naklonil k jejímu uchu. "Nebudeme to řešit tady." šeptl. "Zítra se stavim a vyřešíme to v soukromí."
A zrovna v momentě, kdy tahle malá scénka vypadala nejhůř pro oko nestraného pozorovatele, do chodby přišel Ian, když si uvědomil, co vidí, rychle se schoval za skříňku a ty dva pozoroval. Nechtěl věřit, že by mu Samantha byla nevěrná a tvořil si v hlavě všechny možné scénáře, které by tohle mohly nějak vysvětlit.
"Fajn." řekla konečně Samantha a v tu chvíli zazvonilo.
Max odstoupil dál od Sam a oba se vydali do třídy. Naštěstí pro Iana to bylo přesně druhým směrem, než kde stál on. Počkal, až ti dva zajdou za roh a šel do třídy taky.


Po zbytek dne se Ian všem naprosto vyhýbal. Na hodinách, dokonce i na obědě. Dál přemýšlel, co se může dít mezi Sam a Maxem. Maxe neměl rád a vždy od něj čekal jen to nejhorší, ale Sam miloval a nikdy by nepomyslel, že by ho třeba podvedla.
'Třeba jde o Claire.. jasně, to bude ono, Max chce Claire a řeší to s její nejlepší kamarádkou..' Podobné úvahy ho provázely celý den.
Mezitím na obědě u stolu se parta skvěle bavila na účet nějaké prvačky, co chtěla sbalit Chucka.
".... psala mi snad 24/7! Fakt." vyprávěl Chuck.
"Aspoň někdo o tebe má zájem, Chucku." rýpla si Claire, čemuž se začal celý stůl smát.
Chuck se na ni významně podíval a pronesl: "Drahá Claire, ve tvém vlastním zájmu radši mlč."
Claire se ušklíbla. "Už mlčím, už mlčím."
Za normálních okolností by Sam začala hned zjišťovat, o čem je řeč, ale byla moc pohroužená do svým myšlenek na to, aby jí to zajímalo.


Po škole šli Andrew a Clair za Hannou. Doktor jim řekl, že je pustí pouze ke sklu, že Hannah ještě není ve stadiu, kdy může mít návštěvy.
Když ji viděli, bylo to ještě horší, než si mysleli. Všude kapačky, monitory, hadičky. A mezi tím vším pomlácená Hannah.
"Tohle jsi asi neměl vidět.." šeptla Claire.
Andrew se chytil za hlavu. "Bože, to je hrozný.."
Claire bojovala s nutkáním se ho jakkoliv dotknout, aby ho utěšila. Slíbila si, že ani dotyk. Radši chytla svou vlastní ruku a naposledy se podívala na Hannah.
"Radši jdeme, pojď.. Nebo tady za chvíli budeš ležet ještě ty.." řekla a otočila se.
Andrew se podíval naposledy do pokoje jednotky intenzivní péče, taky se otočil a pomalu šli.


Emily po škole čekala, až jí vyzvedne matka. Mezitím pořád přemýšlela o tom, co viděla ten den ve školní studovně. Co se to dělo mezi Claire a Chuckem? A co to bylo dneska na obědě? Mají ti dva spolu něco? Emily měla Claire sice ráda, ale nikdy nechápala, proč je kolem ní tolik povyku. Ale koneckonců všichni věděli, že Chuck si nijak extra nevybírá. Stačí mu pěkná tvářička a tělo.
Co Emily však nešlo do hlavy bylo, proč by si Chuck začínal s někým z party. A když už.. Proč zrovna s Claire?
Otázky Emily hlodaly celý zbytek dne..


Andrew Claire doprovodil až ke dveřím, pomalu už se začínalo stmívat a pouliční lampy se začínaly rozsvěcet.
"Tak.. tady bydlím." pronesla Claire a založila si ruce na prsou v obranném gestu. Odvrátila pro jistotu i hlavu a předstírala, že ji hrozně zajímá pouliční lampa, která zrovna začala svítit, protože všichni vědí, jak tyhle doprovázení domů a loučení většinou končí.
"No.. díky, že jsi se mnou dneska šla. Sám bych to tam nedal.." řekl a poškrábal se na krku.
"Nic jsem neudělala, vždyť jsem tam jen stála, zvládl bys to i beze mě."
"Ale věděl jsem, že tam vedle mě stojíš.."
"No.. tak nemáš zač. Já už půjdu nahoru. Dobrou."Jenže její plán úniku nevyšel. Když už měla ruku na klice, Andrew ji přišpendil ke dveřím a pomalu se k ní přibližoval.
"Ne.." vydechla rychle Clair, než ji Andrew stihl políbit, ale pohled jí sklouzl k jeho rtům. "Tohle nejde." zavrtěla hlavou a odtrhla pohled od jeho rtů.
Andrew rezignovaně spustil ruku podél těla a povzdechl si. "Dobrou noc, Claire."Andrew se otočil a dal se k odchodu. Claire sledovala, jak odchází.
Andrew musel přemýšlet, proč ho Claire zastavila. Tahle otázka ho bude pravděpodobně trápit celou noc.
Claire si upravila vlasy za ucho a zkousla si ret. 'A sakra..' pomyslela si. 'Přesně tomuhle jsem se chtěla vyhnout..'
Viděla, jak Andrew ochází za roh a rychle vlezla do domu, schody do bytu prakticky vysprintovala.


Claire rychle vběhla do bytu, shodila ze sebe oblečení a převlékla se do domácího trička. Popadla cigaretu, zapalovač a plácla sebou na postel. Zapálila si cigaretu a zhluboka si potáhla. "Kurva, kurva, kurva." ulevila si nahlas. Mysl jí pracovala na plné obrátky. 'Tohle se přece nemělo stát..'
Po tom, co dokouřila první cigaretu, si uvědomila, že nemůže jen tak ležet. Sedla si za počítač a když už měla ruku na tlačítku zapínání, uvědomila si, že tohle nemůže nikomu říct. Emily by to hned vyslepičila a Samantha.. Samantha není nejlepší rádce, co se týče mezilidských vzathů.
Místo toho se tedy zadívala z okna na noční krásy Bridgeportu, ze svého bytu měla skvělý výhled. Zapálila si další cigaretu a přemýšlela nad dobami, kdy to bylo jednoduché, kdy se ještě neměla za co stydět, kdy ještě nikomu neublížila. Přemýšlela taky, proč Andrewa zastavila. 'Nejsem holka pro něj... Jen bych mu ubližovala... Nechci se stát Samanthou..' V tu chvíli si uvědomila, že je jeden vztah, na kterém by měla zapracovat, než se bude pouštět do dalších. Vztah s její nejlepší kamarádkou.


Emily se večer šla projít. Najednou se ocitla zpět u školy. Byla nervózní, už ji tolik netrápila ta situace s Claire a Chuckem, ale už dlouho neměla telefonát s určitou osobou.
Přecházela nervózně po hřišti, když se jí zrovna rozezvonil telefon. Když viděla, kdo jí volá, rychle telefon zvedla.
"No konečně... Kdy přijedeš?' vychrlila místo pozdravu roztřeseným hlasem.
"Brzo." ozval se mužský hlas na druhém konci.


Líbil se díl?
Myslíte, že se Claire poddá Andrewovi?
Myslíte, že se Sam rozejde s Ianem?
Kdo myslíte, že volá Emily?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama