Pieces | 1x16 | The Return

19. dubna 2016 v 23:00 | Berry |  Pieces

Nikdo, ani já, nečekal, že nový díl bude tak brzo, ale zázraky se dějí. :D Je to převážně kvůli tomu, že ležím doma nemocná. Takže plán je takový, že bych chtěla nafotit celý zbytek série, a pak se začít věnovat Infinity a mezitím plánovat 2. sérii.
Každopádně doufám, že se díl bude líbit, bude asi zatím nejdelší. :)

Chuck, Samantha a Emily dorazili do Maxova bytu, od jehož měl Chuck klíče. Usadili se na gauč.
"Nějak nechápu, proč by ti Max svěřil klíče od bytu." rýpla si Samantha.
"Přesně pro tyhle případy, drahá Sam."
"Vždyť máš svůj penthouse." ušklíbla se Samantha.
Emily se mezitím chytala za hlavu, protože měla pocit, že se jí rozskočí.
Samantha se na ni podívala. "Jsi v pohodě? Co se vůbec stalo?"
Chuck se zvedl, nalil si whiskey s ledem a sledoval jejich konverzaci.
"Nic se nestalo. Vůbec nevim, co všichni děláte. Nepotřebovala jsem záchranu." odpověděla Emily defensivně.
"Já myslím, že potřebovala. Mohla ses předávkovat." prohlásil Chuck.
"Víte, co? Nechte si ten výslech. Jdu si lehnout, praská mi hlava." řekla, zvedla se a šla do ložnice.


Emily si lehla do ložnice a skoro okamžitě usnula. Bylo jí zle a byla naštvaná, že se jí ostatní pletou do života. Může si přece dělat co chce. Samozřejmě si neuvědomovala následky svého chování. Neuvědomovala si, že by nemusela přežít. Že by to jednou mohla přehnat.


Chuck a Samantha zůstali v obýváku sami. Chuck si sedl k Samanthě a podíval se na ní.
"Měla jsi dobrej nápad s tím klubem. Já se tý myšlence vyhýbal. Nemyslel jsem si, že by tam šla znovu." řekl Chuck.
Samantha se na něj podívala. "No.. Nechtěla jsem, aby tam byla."
"To nikdo." prohlásil, kopl do sebe zbytek whiskey a zvedl se, aby si nalil další.
"Odkud vůbec toho týpka znáš?" zeptala se Samantha.
"Je to jeden dealer."
"Odkud vůbec... Ne, nebudu se ptát, odkud znáš zrovna ty dealera." zarazila se Samantha. Na chvíli zmlkla a po chvíli začala z jiné strany. "Víš, docela se divím, že jsi zahájil takovou záchrannou akci. Nemyslela jsem si, že se natolik staráš."
"I přes to všechno, co si vzájemně děláme, vždycky stojíme za sebou. A staráme se o druhý. Jako rodina." řekl Chuck prostě a pomalu si s novou skleničkou whiskey zase sedl na gauč.
"Tuhle tvojí stranu jsem neviděla už dlouho. Možná snad nikdy."
"Je toho spoustu, co o mně nevíš, Sam." pousmál se Chuck.
"Chtěla bych tuhle stranu vidět časteji. Tohle je ten Chuck, který se stal naším kamarádem." Samantha na něj upřela pohled.
Chuck se jenom pousmál, napil se whiskey a nic dalšího už neřekl.


Max a Jason se doprali s tím výsledkem, že Jason dostal nakládačku. Zůstal ležet na zemi. Pravděpodobně si odnese pár polámaných žeber. Max ho tam nechal ležet a hrdě odcházel.
"Už se nevracej, nebo to bude jenom horší, tohle nebylo všechno." řekl mu ještě výhružně a vydal se domů.
Jason nebyl moc ve stavu, aby někam šel. Ale bylo skoro jisté, že tentokrát už se nevrátí... Snad.


Ještě ráno tohož dne se ve městě objevil někdo, koho nikdo neviděl tak dobré 2 roky. Wade James v celém svém šarmu a kráse. Šarmu, který zlomil několik srdcí, hlavně jedno. Claiřino.
Tenkrát odjel s tím, že ho nebaví život Manhattanské smetánky, sbalil si kufry a prostě zmizel. A teď byl zpět. Ale proč? Chybělo mu město, luxus, nebo snad Claire?


Po Claiřině dlouhém přemýšlení o vztahu s Andrewem se rozhodla, že se půjde projít. Pročistit si hlavu. Předělala si vlasy, převlékla se a vyrazila. Nevěděla přesně, kam vlastně jde, ale prostě šla. Potřebovala čerstvý vzduch a možná lehkou nákupní terapii. Ta nikdy nikomu neuškodila.


Claire si poklidně šla ulicí a měla zamířeno do Chanelu, když v tom ho viděla. Přímo proti ní kráčel on, skoro stejný, jako si ho pamatovala, jenom o něco starší a hezčí. Wade. Na malou chvíli se zastavila a zírala na něj. Nemohla uvěřit svým očím. Když tenkrát odjel, prohlásila, že ho nechce už nikdy v životě vidět. A najednou byl tady, přímo před ní. Ale udělala dospělé rozhodnutí, usmála se a zase vykročila k němu. Přece už by jí to teď mělo být jedno, je s Andrewem.
"Claire? Jsi to ty?" zadíval se na ní Wade překvapeně.
"Wade?" usmála se Claire. Byl to opravdu on. Její první láska.


"Vypadáš nádherně." řekl jí a objal ji.
Claire na chvíli zaváhala, ale pak ho taky objala. Do nosu ji praštila jeho voňavka, kterou tak dobře znala. Bylo to skoro jako by nikdy neodjel. Ale odjel. Claire si to musela dokola v hlavě připomínat. Odjel, opustil ji, nechal ji tu a ona je teď s Andrewem. Připomínala si to ze všech sil, ale když ji objímal, část jejího já nechtěla, aby ji pustil. Wade byl její slabost. Ale rozhodla se, že bude bojovat. Nechtěla ublížit Andrewovi. Ani sobě. Kdo ví, kdy se Wade zase rozhodne odjet a zase ji tu nechat.


Jenže myšlení Andrewa a Claire je očividně dost podobné a Andrew se šel taky projít. Paradoxně na to stejné místo jako Claire. A v tom je uviděl. Viděl Claire jak objímá kluka s, podle jeho názoru, debilním culíčkem na hlavě. Claire poznal, ale v klukovi Wadea ne, což bylo možná dobře. Nechápal, co se to děje. Připadalo mu, jako by dnes Claire tolik chtěla, aby šel domů, aby mohla jít za jiným. Nehodlal situaci zkoumat dál. Naštvaně se otočil a odkráčel. Rozhodl se, že večer Claire zavolá a uvidí, jestli mu bude Claire lhát.


"Páni, Claire, vážně tě tak rád vidím. Co bys řekla někdy na kafe? Hrozně rád si poslechnu, co všechno se dělo."
"Takže tentokrát nehodláš mizet?" rýpla si Claire.
"Ne, zůstávám tady."
"Fajn. Ale na kafe nejdu, spíš na drink."
"Tvé přání je mi rozkazem, Claire." usmál se na ni Wade tak, jak to uměl jen on.
"Napiš mi, pokud teda pořád máš moje číslo." uculila se Claire. "Teď už musím jít. Uvidíme se."
Claire na něj hodila svůj úsměv a prošla kolem něj. Tahle procházka jí vůbec nepomohla. Teď měla ještě větší zmatek v hlavě, než předtím. Měla spoustu otázek, jako třeba proč je Wade zpátky? Ale jakkoliv nerada to přiznávala, viděla ho ráda.
Wade z ní byl taky omámený, zůstal stát uprostřed ulice a koukal, jak Claire odchází. Přišla mu hrozně jiná. Už to nebyla ta malá holka, kterou znal, byla z ní dospělá dáma.


Andrew večer volal Claire, aby zjistil, jestli mu řekne pravdu. Nechtěl věřit tomu, že by se Claire za jeho zády scházela s někým jiným. Vlastně ani nevěděl, proč ho to hned napadlo.
Claire seděla doma a přemýšlela, proč vlastně kývla Wadeovi na to, že s ním někam půjde, když jí zazvonil telefon. Podívala se na volajícího. Na malou chvíli ji napadlo, že volá Wade a lehce jí poskočilo srdce. Pak viděla, že je to Andrew. Hned to zvedla.
"Ahoj." pozdravil ji Andrew.
"Ahoj. Děje se něco?"
"Ne, nic se neděje, jenom jsem tě chtěl ještě dnes slyšet. Co jsi dělala zbytek dne?"
"Nic extra, šla jsem se projít, koupila si nové boty a tak.." odpověděla Claire a záměrně vynechala část o tom, že potkala Wadea.
"Takže klasický den v životě Claire Dawson."
"Přesně tak." Claire se lehce zasmála.
"No, tak určitě jsi z toho nakupování unavená, tak už tě nechám, uvidíme se zítra, ahoj." řekl a položil telefon. Nechápal, proč se Claire nezmínila o tom, že by potkala někoho, kdo jí je natolik blízký, že ho objímá, ale rozhodl se, že to bude ignorovat. Musí Claire trochu věřit. Určitě to nebyl nikdo podstatný.


Líbil se díl?
Myslíte, že si Emily včas uvědomí, co dělá?
Co říkáte na Claire a Wadea?
A co světlá stránka Chucka?

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mrs. Nobody Mrs. Nobody | Web | 20. dubna 2016 v 17:50 | Reagovat

Bezva díl, líbil se mi! Vůbec mi takhle dlouhý nevadil, naopak, ocenila bych klidně i delší. Co ta Claire zas blázní?! Chuck se mi z téhle stránky líbí. :)

2 berry-sims3 berry-sims3 | Web | 21. dubna 2016 v 21:14 | Reagovat

[1]: Děkuju :)
Claire je Claire :)
Z Chucka toho ještě uvidíme hodně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama