Pieces | 1x18 | The Meeting

25. června 2016 v 20:13 | Berry |  Pieces

Na dnešek jsem naspala asi 16 hodin, takže je mi jasné, že nepůjdu spát tak do 7 do rána a abych se zabavila, tak jsem se rozhodla napsat další díl Pieces. Dlouho nebyl, takže je teď budu zveřejňovat snad co nejčastěji. Nebudu tlačit extra na pilu, takže asi díly nebudou úplně nejdelší, ale určitě mě za to neukamenujete. :) :D
Snad se bude líbit, komentář jako vždy potěší. :)
Emily se konečně probrala. Pořád jí bylo hrozně, v puse měla sucho jako kdyby strávila den v poušti, bolela ji hlava, ale její morální kocovina byla to nejhorší. Posadila se na postel a v hlavě si přehrávala, co se vlastně dělo. Nedokázala pořádně rozlišit, co je realita a co ne. Vážně přišla s Jasonem o pannenství? A vážně pro ni přijeli Max, Samantha a Chuck? Na to, že se Max pral s Jasonem, si nevzpomínala. Pořádně si ani nepamatovala jízdu limuzínou.


Do pokoje za Emily přišel Max. Zatímco ona spala, on se převléknul.
"Ahoj, Růženko, jak ti je?" zeptal se jí a posadil se vedle ní na postel. "V kuchyni je kdyžtak kafe, jestli chceš."
Emily se na něj podívala. "Dám si pak, díky.." zamrmlala. Nechápala, proč by na ní někdo byl tak milej po tom, co udělala.
"Co se to s tebou stalo, Ems? Víš, že s náma můžeš o čemkoliv kdykoliv mluvit. Jsme taková nesoudící, lehce disfunkční, rodina."
"Já nevim.. Jason se prostě objevil a já nepřemýšlela.." vypadala, že se za chvilku rozbrečí.
"Neublížil ti?" zeptal se starostlivě Max.
"Ne... to ne.." zamumlala a sklopila pohled.
"Emily... Co se stalo?" zpozorněl Max.
"Já.. myslím, že jsem se s ním vyspala, Maxi.."
"Ems... to snad ne.."
"Asi jo.. Omluv mě, půjdu si opláchnout obličej a dát si kafe..." řekla, rychle vstala z postele a zmizela z pokoje.
Max pochopil, že chce být chvíli sama a zůstal v pokoji jako opařený.


Mezitím v Brooklynu se Ian vrátil domů a hned zasedl k počítači. Na internetu se cítil svůj. Chvíli hypnotizoval zelené kolečko u Hannina jména a rozhodoval se, jestli jí napsat nebo ne. Nakonec se rozhodl, že jí napíše. Hannah mu odpověděla skoro hned. Stejně jako on neměla co dělat. Psali si dlouhé hodiny o všem a o ničem zároveň. Ian měl po velmi dlouhé době z něčeho radost.


Na Upper East Side Claire šla Andrewa doprovodit dolů.
"Nechceš, abych šel s tebou?" zeptal se Andrew.
"Ne, to není dobrý nápad.. Moje máma a jetlag... To nechceš zažít, věř mi." zavrtěla hlavou Claire. Naštěstí byla velmi dobrá lhářka. Někdo by i řekl, že z celé party byla ve lhaní snad nejlepší. Lepší byl snad už jenom Chuck.
"Dobře... Tak jeď opatrně."
"Vždyt víš, že já to auto neřídím." ušklíbla se Claire. Samozřejmě měla vlastního řidiče.
"To je jedno.." pousmál se Andrew. Nic netušil. Nikdy by ho nenapadlo, že mu Claire lže.
Andrew Claire vášnivě políbil a šel do výtahu.


Claire odešla nahoru, aby se převlékla. Vždy se oblékala velmi pečlivě, ale tentokrát si dala opravdu záležet. Sama nevěděla proč. Ani nevěděla proč za Wadem vůbec jde. Oblékla se tak, aby byla elegantní a zároveň sexy. Obula si své nechutně drahé Loubotinky. Pak se shlížela v zrcadle. K vlastnímu údivu byla docela nervózní, to se jí nelíbilo.


Na druhé straně Upper East Side se Samantha rozhodla, že zavolá Claire. Chystala se udělat něco, co nesmí nikdo vědět, proto potřebovala alibi. Vytočila tedy Claiřino číslo a čekala, až to zvedne.


Claire zvedla telefon a postupně šla dolů k výtahu.
"Ahoj, S., nemám moc času, co potřebuješ?"
"Ahoj, C., potřebuju laskavost od kamarádky.."
"Povídej, poslouchám."
"Nemůžu ti přesně říct, o co jde, ale kdyby se někdo ptal, tak jsem teď s tebou, jo?"
"Fajn, jela jsi se mnou na letiště." pokývala Claire.
"Na letiště?" podivila se Sam.
"No.. Prostě na letiště.. Ani já tam nejedu."
"Kam jedeš, C.?"
"To ti taky nemůžu říct.. Prostě si vyhovíme navzájem a řekneme, že jsme na letišti vyzvedávaly mojí mámu."
"Jo, fajn.. Díky, C." poděkovala Sam a položila telefon. Neměla čas přemýšlet, co jde dělat Claire, když věděla, co jde dělat ona.


Chuck byl opět kupodivu sám ve svém penthousu v Empire Hotelu. Seděl na gauči a upíjel whiskey. U Chucka bylo opravdu pozoruhodné, že by byl sám. Většinou měl u sebe každou chvíli jinou holku. A když říkám jinou, myslím opravdu jinou. Chuck nikdy s nikým nespal 2x. Nikdo, snad ani on sám, nevěděl, co se mu teď honilo hlavou.


Paradoxně pár pater pod Chuckem se Claire sešla s Wadem. Už čekal na baru a jeden drink měl už v sobě. Claire se posadila vedle něj a objednala si gin&tonic.
"Sluší ti to." řekl jí Wade.
Claire se na něj jen podezíravě podívala. Snažila se přijít na to, co má Wade za postranní úmysly. Nevěřila mu, ani trochu. Snažila se být ledová, ale byla nervózní. Upila svého drinku a doufala, že to jí rozváže jazyk. Nevěděla, o čem se s ním po těch letech bavit. Seděli tam a mlčky na sebe koukali. Ale nebylo to vyloženě nepříjemné ticho. Byl to ten druh ticha, kdy jen oba zpracováváte informace a toho druhého si prohlížíte.


Líbil se díl?
Co říkáte na milého Maxe?
Co myslíte, že má Sam v plánu?
A co Claire a Wade? Nedělá Claire chybu?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mrs. Nobody Mrs. Nobody | Web | 26. června 2016 v 11:13 | Reagovat

Bezva, že to vychází takhle hned po sobě! Milý Max je nezvyk, ale milý nezvyk. Co má Sam v plánu vůbec netuším, nechám se překvapit. A co se týče Claire, tak ta mě leze na nervy, proč to dělá? A stejně mě asi nejvíc zajímá postava Chucka. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama